2014-07-22 / 21:35

Pogoria Treffen Dąbrowa Górnicza

Pogoria Treffen Dąbrowa Górnicza

26.07.2014 Pogoria III


Wszystkich pasjonatów niemieckiej motoryzacji zapraszamy na Pogoria Treffen! Będzie to pierwsza edycja chilloutowej imprezy, odbywającej się nad jeziorem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej ul. Malinowe Górki. Bawić będziemy się od godziny 9 do 19, nie tylko w samochodowych klimatach.

Jeśli macie rolki, rowery, czy longboardy – weźcie je ze sobą! Dookoła jeziora zlokalizowano kilometry tras dla wszystkich rodzajów kółek napędzanych siłą mięśni. Kiedy nieco się ochłodzi, przeprowadzimy turniej streetbala, w między czasie do waszej dyspozycji będą darmowe m.in. kajaki ( obowiązują zapisy ), oraz ogromny grill (dostępny jedynie dla uczestników), na którym każdy z was przygotować będzie mógł sobie co tylko wymyśli.

Oczywiście podczas imprezy odbywać się będą również prezentacje samochodów, podczas których wyłonimy zwycięzców poszczególnych kategorii. Planujemy również panel dyskusyjny, na którym wprost od Policjanta drogówki dostaniecie odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania m.in. „czy lusterka liczą się jako obrys samochodu” lub „czy dodatkowe nakładki na błotniki legalnie poszerzają karoserię” itp.

Jeśli więc nie macie planów na ostatnią sobotę lipca, wpadnijcie nad Pogorię ! 26 lipca to data, o której nie możecie zapomnieć !

WJAZD SAMOCHODEM NA TEREN WYDARZENIA WYŁĄCZNIE PO POZYTYWNYM ROZPATRZENIU ZGŁOSZENIA. Na chwilę obecną samochodów, które przeszły pozytywnie selekcje jest 80szt.

!! WSTĘP PIESZO FREE !!

Ponad to podczas całego eventu będziemy prowadzić akcję charytatywnej zbiórki pieniędzy na operację dla małej Wiktorii, która urodziła się 26 marca ważąc zaledwie 2,3kg i potrzebuje przeszczepu jelita cienkiego (więcej informacji o maluszku pod adresem wiktoriakubik.pl).

Zapraszam również na nasz profil facebookowy https://www.facebook.com/events/1474269372805458/?fref=ts

komentuj

2014-07-22 / 20:55

Sojka Band - koncert

Sojka Band - koncert

27.07.2014 Park Zielona

Już w najbliższą niedzielę 27 lipca o godzinie 17:00 kolejny koncert Sojka Band w Parku „Zielona” (obok fontanny).

Koncert Sojka Band w Parku Zielona
plac przy fontannie – godz. 17:00
Grupa powstała jesienią 2004 roku. Skład Big Bandu tworzą doświadczeni muzycy - amatorzy muzycy profesjonalni: byli członkowie Orkiestry Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach, absolwenci i studenci Akademii Muzycznej w Katowicach oraz członkowie Miejskiej Orkiestry Dętej w Dąbrowie Górniczej. W zespole grają zarówno muzycy z wieloletnim doświadczeniem estradowym, jak i uzdolniona młodzież- absolwenci i uczniowie szkół muzycznych. Najmłodsi członkowie- Kuba Florkiewicz (instrumenty perkusyjne), Kacper Gwiazda (saksofon) i Paweł Przybyła (saksofon) są jeszcze uczniami, a już doskonale radzą sobie na scenie. Wokalista grupy, Grzegorz Janus dysponuje głosem o bardzo ciekawej barwie, z powodzeniem zmierza się z repertuarem A. Zauchy, Blues Brothers, Jamesa Browna i in. Od 2010 roku z Big Bandem współpracuje "Duet Explozja", w którego skład wchdzą dwie, bardzo utalentowane wokalistki: Agnieszka Ozorek i Elżbieta Gawlak.

Założycielem i kierownikiem zespołu jest Jerzy Sojka, doświadczony dyrygent, znany muzyk- multiinstrumentalista, ceniony w środowisku aranżer, autor opracowań muzycznych wszystkich utworów wykonywanych przez Big Band.

Repertuar grupy jest bardzo urozmaicony, a aranże i wykonanie na wysokim, zawodowym poziomie. Big Band gra muzykę latynoamerykańską, standardy muzyki jazzowej i tanecznej ( w tym kompozycje Glenna Millera), autorskie przeróbki (parafrazy) muzyki klasycznej oraz utwory wokalno-instrumentalne. Wszystkie dotychczasowe występy grupy były bardzo przychylnie odbierane przez publiczność i wysoko oceniane przez znawców muzyki.
 

komentuj

2014-07-01 / 21:34

Czerwone Zagłębie - spektakl

Czerwone Zagłębie - spektakl

12.09.2014 Teatr Zagłębia

„CZERWONE ZAGŁĘBIE”
Jarosław Jakubowski

Józef Piłsudski i Józef Stalin mniej więcej w tym samym czasie przejeżdżali przez Sosnowiec. Co by było gdyby spotkali się w kolejowym barze?

Co by się stało gdyby Doktor Widera, pierwowzór postaci Judyma z „Ludzi bezdomnych” przeżył własną śmierć i w nieskończoność pomagał wszystkim cierpiącym matkom z Zagłębia?

Jak wyglądałaby historia regionu opowiadana przez przewodników rodem z świata popkultury, poszukiwaczy prawdy, którzy nie boją się fantazji ?

„Czerwone Zagłębie” to podróż w głąb ziemi i w głąb historii. Jarosław Jakubowski, wielokrotnie nagradzany dramatopisarz, autor między innymi znakomitego „Generała”, tym razem zabiera nas w dół ciemnego szybu, do najgłębszych pokładów mitu o Sosnowcu i Zagłębiu Dąbrowskim. Czerwonym Zagłębiu.

Od czego się zaczęło? Od salwy w 1905 roku, czy może od Doktora Widery, Judyma Sosnowieckiego? Może jednak od spotkania dwóch Józefów na sosnowieckim dworcu? Nie zapominajmy o narodzinach Edwarda Pierwszego i zburzeniu Pomnika. Tego Pomnika.

„Czerwone Zagłębie” jest feeryczną opowieścią o ludziach stojących na granicy. Między tym co było a tym co będzie, niezadomowionych w tym, co jest. Historie tworzą wciągającą mozaikę, która nie pozwoli o sobie zapomnieć.
Daj się porwać opowieści. Rozwiąż zagadkę „Czerwonego Zagłębia”.
Zostań Poszukiwaczem Zaginionego Miasta.

Reżyseria: Aleksandra Popławska, Marek Kalita,
Scenografia: Paula Grocholska,
Choreografia i ruch sceniczny: Paweł i Piotr Kamińscy
Muzyka i opracowanie muzyczne: Maria Janicka

Obsada: Agnieszka Bieńkowska, Maria Bieńkowska, Beata Deutschman, Krystyna Gawrońska, Edyta Ostojak, Michał Bałaga, Aleksander Blitek, Kamil Bochniak, Przemysław Kania, Krzysztof Korzeniowski, Grzegorz Kwas, Wojciech Leśniak, Tomasz Muszyński, Andrzej Rozmus, Andrzej Śleziak, Piotr Zawadzki.

TEATR ZAGŁĘBIA W SOSNOWCU
UL. TEATRALNA 4, 41-200 SOSNOWIEC
tel./fax  32 266 07 91  

komentuj

2014-06-17 / 12:26

VIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS MUZYCZNY IM. MICHAŁA SPISAKA

VIII MIĘDZYNARODOWY KONKURS MUZYCZNY IM. MICHAŁA SPISAKA

23.09.2014 PKZ

specjalności:
- saksofon
- klarnet
- akordeon

Idea organizacji konkursu została zapoczątkowana podczas Festiwalu im. Michała Spisaka, który odbył się w 2005r. w Dąbrowie Górniczej, w celu upamiętnienia 40. rocznicy śmierci wybitnego polskiego kompozytora i dąbrowianina.

To artystyczne przedsięwzięcie jest kontynuacją zorganizowanego w 2006r. Ogólnopolskiego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka, który rok później przyjął formę Konkursu Międzynarodowego i w takim kształcie organizowany jest do chwili obecnej. Konkurs organizowany jest przez Gminę Dąbrowa Górnicza oraz Pałac Kultury Zagłębia. Opiekę merytoryczną, począwszy od pierwszej edycji konkursu, obejmuje Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.

Każdego roku konkurs odbywa się w różnych specjalnościach i składa się z trzech etapów. Ostatni, III etap przesłuchań przebiega z towarzyszeniem orkiestry. Konkurs jest adresowany do młodych muzyków, którzy nie ukończyli 29 roku życia. Do Konkursu przystępuje corocznie kilkudziesięciu wykonawców nie tylko z Polski, lecz także zagranicy, a jego laureaci osiągają znaczące sukcesy artystyczne na całym świecie, rozsławiając tym samym kulturę polską oraz nasze miasto i region.

W tym roku uczestnicy konkursu wykonają aranżacje dzieł Michała Spisaka na saksofonie, klarnecie i akordeonie.


ORGANIZATORZY:

    Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej
    Pałac Kultury Zagłębia
    Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach
 

komentuj