2014-09-16 / 21:43

WAGLEWSKI FISZ EMADE

WAGLEWSKI FISZ EMADE

03.10.2014 PKZ

piątek, 3 października 2014
godz. 19.00
bilety 20 zł
dostępne wkrótce
sala teatralna PKZ

koncert w ramach
ZAGŁĘBIEWOOD
Po 5-ciu latach od wydania Platynowej „Męskiej Muzyki” z nową płytą powraca projekt Waglewski Fisz Emade. Czy i ten album odniesie tak spektakularny sukces? Jedno jest pewne, jeśli spotykają się twórcze głowy Rodziny Waglewskich, będzie to muzyka, koło której nie można przejść obojętnie. Płyta ukaże się już 25 października 2013. Jej tytuł „Matka, Syn, Bóg”, zapowiada iż wypowiedź Artystyczna dotyczyć będzie spraw ważnych ale w wielu przypadkach potraktowanych z dystansem charakterystycznym dla Waglewskich. Producentem muzycznym albumu jest EMADE, który także gra we wszystkich utworach na perkusji. Słowa napisali Fisz (głos, gitara basowa) i Wojciech Waglewski (głos, gitary). Kompozycje w większości należą do Wojciecha Waglewskiego. Płyta powstawała od kwietnia do sierpnia 2013 w warszawskim Studio S-4, Studio Sound & More oraz Studio Master Lab Jacka Gawłowskiego. Gościnnie na płycie pojawili się m.in. Miłosz Pękala – wibrafon - grający m.in. z zespołem Mitch&Mitch, wokalistka duetu Rebeka - Iwona Skwarek - głos, Mariusz Obijalski - fortepian (Tworzywo, Natu), Stefan Wesołowski - instr. smyczkowe.

„Tym razem jest to płyta wymyślona wspólnie...zespołowo ponieważ od czasu poprzedniej płyty będącej jednorazowych projektem, powstał zespół Waglewski, Fisz, Emade...W związku z tym Większa dojrzałość i większa spójność materiału. Po ukończeniu i przesłuchaniu całości, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że to najbardziej osobisty, najgłębszy i jednocześnie najprawdziwszy materiał biorąc pod uwagę wszystko to, czego dokonaliśmy do tej pory...” - tak o nowej płycie WFE mówi Wojciech Waglewski. Płyta ukaże się nakładem wydawnictwa ART2 Music - www.art2music.pl. Dystrybucja: Agora S.A. Zaraz po premierze płyty rozpocznie się trasa koncertowa WFE „Matka Syn Bóg”. Koncerty to zupełnie inny i niezwykły wymiar tego projektu. Trzech Waglewskich na jednej scenie to pewność, że koncert dostarczy publiczności wiele emocji i uniesień Artystycznych.

komentuj

2014-09-30 / 20:36

Kosz: MKS - Trefl Sopot

Kosz: MKS - Trefl Sopot

04.10.2014 Hala Centrum

4 października o godz. 18:00 w Hali Centrum rozegrany zostanie pierwszy mecz dąbrowskiego beniaminika, który startuje w rozgrywkach ekstraklasy. MKS Dabrowa Górnicza podejmie u siebie zespół Trefla Sopot. To pierwsze koszykarskie starcie MKS-u w nowym składzie.
 

4 października 2014, godz.18:00
Hala Centrum
Dąbrowa Górnicza
Aleja Róż 3

Ceny biletów
Sektor niebieski: 12 zł bilet normalny, 8 zł ulgowy
Sektor zielonu: 15 zł bilet normalny, 8 zł bilet ulgowy

komentuj

2014-09-30 / 21:53

Spotkanie z Krzysztofem Skibą

07.10.2014 Biblioteka Miejska

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRZYSZOFEM SKIBĄ
prowadzenie – Dariusz Rekosz

7.10.2014 (wtorek), godz. 17.00
sala audiowizualna Biblioteki Głównej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25)

Krzysztof Skiba – autor tekstów piosenek i tekstów satyrycznych, artysta rozrywkowy, telewizyjny showmen, felietonista, autor happeningów, wokalista rockowy. Krzysztof Skiba jest absolwentem kulturoznawstwa na Wydziale Teorii Literatury Teatru i Filmu Uniwersytetu Łódzkiego. Karierę estradową rozpoczął jako 10-latek występując jako model podczas pokazów mody szkolnej na Jarmarku Dominikańskim. W stanie wojennym był jednym z założycieli podziemnego Ruchu Społeczeństwa Alternatywnego. Pod koniec lat 80-tych XX wieku organizował happeningi Pomarańczowej Alternatywy. Znany jest także jako współzałożyciel, autor tekstów i frontmen zespołu rockowego „Big Cyc”. Krzysztof Skiba jest autorem scenariuszy programów telewizyjnych, jak również prowadzącym telewizyjne show. Zajmuje się także publicystyką, jest między innymi stałym felietonistą tygodnika „Wprost”. Spotkanie będzie połączone z promocją książki „Komisariat naszym domem. Pomarańczowa historia”. Krzysztof Skiba opisał w niej swoje wspomnienia z czasów PRL-u, gdy był jednym z liderów ruchu krasnoludków, które organizowały ośmieszające władze happeningi. Pomarańczowa Alternatywa stwarzała możliwość nieograniczonej swobody wyrażania myśli w konwencji surrealistycznej, będąc jednocześnie formą prowokacji artystycznej i politycznej. Książka ukazała się nakładem Narodowego Centrum Kultury i pod patronatem Gazety Wyborczej. Podczas spotkania będzie można nabyć książki z autografem autora. Wstęp wolny.

komentuj

2014-09-30 / 21:54

Koncert Piosenek Anny German

14.10.2014 Biblioteka Główna

KONCERT PIOSENEK ANNY GERMAN

14.10.2014 (wtorek), godz. 17.00
sala audiowizualna Biblioteki Głównej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25)

Koncert „Echa Miłości” poświęcony wybitnej piosenkarce polskiej sceny muzycznej – Annie German. Program składa się z fragmentów wspomnień męża Anny (Grzegorz Kwas), które przeniosą słuchaczy w klimat kolejnych piosenek, wykonywanych przez Beatę Marczewską przy akompaniamencie i w aranżacjach Dariusza Szwedy. Nie zabraknie zarówno piosenek sztandarowych, np. „Człowieczy los” czy „Tańczące Eurydyki”, jak również nowych aranżacji mniej znanych utworów. Koncert ma na celu przedstawić Annę German jako jedną wielką chodzącą miłość , którą przecież była. Czas trwania koncertu: 60 minut. Wstęp wolny.

Beata Marczewska– wokalistka i aktorka o nieprzeciętnym głosie, pracująca w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu i Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie. Występowała w wielu programach telewizyjnych, filmach kręconych dla BBC i różnych teatrach w Polsce, m. in. w Teatrze Nowym w Łodzi, Teatrze Apriori i Teatrze Kotłownia. Wokalistka funkowego zespołu Hi-Head Music, nagrała piosenkę na płycie Marka Grechuty „10 ważnych słów”. Specjalizuje się w piosence aktorskiej, francuskiej, żydowskiej oraz jazzie.

Grzegorz Kwas– aktor i reżyser; absolwent PWST w Krakowie (1996). Zadebiutował w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie w spektaklu „Wilki i owce” w reż. Jana Peszka.  Od 2004 r. związany z Teatrem Zagłębia w Sosnowcu, gdzie stworzył wiele niezapomnianych kreacji, m. in. Cyrano de Bergerac, Bohatera w „Kartotece” Tadeusza Różewicza (za tę rolę otrzymał statuetkę Kreatona), Rocky Bravo w „Czyż nie dobija się koni?”. Zagrał również w wielu filmach i serialach, m. in. w „Liście Schindlera”, „Spisie cudzołożnic”, „Wiedźminie” i „Na dobre i na złe”. Współpracuje również z innymi teatrami, m. in. Teatrem Rozrywki w Chorzowie oraz agencjami artystycznymi .

Dariusz Szweda– pianista, kompozytor, aranżer, nagradzany jako akompaniator na wielu festiwalach piosenki artystycznej. Współpracuje m. in. ze Szkołą Aktorską ART PLAY Doroty i Danuty Pomykały, z agencjami artystycznymi PRYM ART i theART oraz z Dawidem Podsiadło i kabaretami DŁUGI i KaŁaMaSZ, składającym się z aktorów serialu „Ranczo”.
 

komentuj

2014-09-16 / 21:41

Misia Furtak

Misia Furtak

17.10.2014 Pogoria Residence

piątek, 17 października 2014
godz. 19:00
bilety 20 zł
dostępne wkrótce
miejsce:
Pogoria Residence
DG al. Piłsudskiego 31

koncert w ramach
ZAGŁĘBIEWOOD
Wokalistka i basistka, laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka popularna i Fryderyka w kategorii debiut roku. Znana głównie jako członkini zespołu "Très.b". Razem z "Très.b" nagrała 3 albumy: Scylla and Charybdis (2007), The Other Hand (2010) i 40 Winks of Courage (2012). Furtak brała również udział w nagraniach, wspólnie m.in. z Dr.no, Bajzlem, Lucky Fonz III czy Envotion.

Jest laureatką nagród:
• Fryderyk 2011 w kategorii fonograficzny Debiut Roku,
• Paszport Polityki 2012 w kategorii Muzyka Popularna,
• plebiscytu „Ale Sztuka 2012”
• wybrana przez magazyn ELLE do „O nich będzie głośno 2012”

Aktywna także jako dziennikarka: prowadzi audycję autorską w Polskim Radiu RDC. Publikuje w wielu polskich i zagranicznych tytułach. Jest absolwentka University of Maastricht, Berklee College of Music i Collegium Civitas.

komentuj

2014-09-16 / 21:55

JAN PESZEK "PODWÓJNE SOLO"

JAN PESZEK

18.10.2014 PKZ - Ząbkowice

JAN PESZEK "PODWÓJNE SOLO" monodram    
18.10.2014.
piątek, 18 października 2014
godz. 18:00
bilety 20 zł
dostępne wkrótce
miejsce:
PKZ Dom Kultury w Ząbkowicach

spektakl w ramach
ZAGŁĘBIEWOOD

Na Podwójne Solo składają się: grany od 38 lat kultowy Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego Bogusława Schaeffera i prapremiera nowego solo Dośpiewanie. Autobiografia będąca próbą odniesienia się dojrzałego artysty do wydobytych z dalekiej przeszłości urywków swojej biografii. Biografii kształtującej poza świadomością wybory życiowe i w końcu drogę, jaką obiera artysta niezależny. Jan Peszek dośpiewuje owe urywki do Glenna Goulda dośpiewującego „Wariacje Goldbergowskie” Jana Sebastiana Bacha, realizując i rozwijając tym samym wymarzony przez Goulda ideał słuchacza-twórcy, współtworzącego sztukę w procesie jej odbioru.

obsada:
- Jan Peszek
reżyseria i wykonanie: Jan Peszek
koncept i reżyseria: Cezary Tomaszewski
kostiumy: Julia Kornacka
materiał biograficzny i wykonanie: Jan Peszek

źródło:www.stary.pl

komentuj

2014-09-30 / 20:59

Koncert Kasi Skrzyneckiej

Koncert Kasi Skrzyneckiej

18.10.2014 Teatr Zagłębia

Romantyczne brzmienia, pop z domieszką r’n’b, piosenki z własnego repertuaru zaprezentuje w Teatrze Zagłębia - Katarzyna Skrzynecka. Aktorka, wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka wystąpi 18 października o godz. 18:00. Absolwentka Wydziału Fortepianu i Wydziału Wokalistyki warszawskiej Szkoły Muzycznej II st oraz Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie sławę zdobyła dzięki głównej roli w musicalu METRO. W 1990 roku wygrała Festiwal w Opolu, jest również laureatką Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego. 

Ostatnio popularność przyniosły jej programy „Taniec z gwiazdami” oraz „ Twoja twarz brzmi znajomo”. Szczególnie ten ostatni pokazał pełnię możliwość wokalnych tej polskiej artystki.

Koszt biletów 60 zł parter i 50 zł balkon.

Teatr Zagłębia
ul. Teatralna 4
41-200 Sosnowiec

Biuro Obsługi Widzów: tel. 32 266 11 27, 32 793 03 83
Kasa teatru: tel. 32 266 87 66
bow@teatrzaglebia.pl
www.teatrzaglebia.pl

komentuj

2014-09-30 / 21:33

Waldemar Malicki - Filharmonia Dowcipu

Waldemar Malicki - Filharmonia Dowcipu

19.10.2014 PKZ

niedziela, 19 października 2014
godz. 18:00
bilety: 100 zł, 80 zł, 50 zł - już dostępne
tel. kasa 32 733 88 01
miejsce: sala teatralna PKZ


Filharmonia Dowcipu
Muzykę klasyczną wszyscy ludzie mają w genach. Wszyscy. Bez wyjątku. Nie wiadomo dlaczego, ale jak ktokolwiek usłyszy kilka taktów uwertury Carmen, to wie, że ten kawałek zna. Nie wie skąd, ale zna. Pierwsi, genetyczne zakorzenienie klasyki, wykorzystali spece od reklamy. Puccini, Brams, Verdi, Bizet na wszystkich kanałach telewizyjnych buszują pomiędzy czekoladkami, samochodami, a perfumami. My jesteśmy drudzy.

Filharmonia Dowcipu to klasyczna muzyka przeniesiona do XXI wieku. To widowisko muzyczne opowiedziane przez wybitnych instrumentalistów i wokalistów klasycznych językiem współczesnego człowieka. Największe hity operowe i symfoniczne brzmią niczym przeboje napisane dzisiaj, a grane przez ten jedyny na świecie, niezwykły zespół , tworzą wybuchową mieszankę emocjonalną. Bo jak można się nudzić przy samych przebojach. Zwłaszcza, że ich popularność nie maleje.  Od kilkuset lat.

Waldemar Malicki
Jeden z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich - solista, kameralista, improwizator. Ukończył z wyróżnieniem w roku 1982 Akademię Muzyczną w Gdańsku, a następnie (w latach 1982-83) doskonalił swe umiejętności w Wiedniu.Koncertuje w Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Rosji i Japonii. Uprawia kameralistykę z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami.

Nagrał ok.40 płyt m.in. dla takich firm fonograficznych, jak Polskie Nagrania, Polton, Dux (Polska), Pavane (Belgia), Accord, Adda (Francja), Koch Records Schwann, Wergo (Niemcy), Pony Canyon (Japonia). Jego płyty z utworami Wieniawskiego i Bacha i Paderewskiego otrzymały w roku 1997, 2000 i 2003 nagrodę polskiego przemysłu fonograficznego „Fryderyk”. Z kolei płyta z utworami Karola Szymanowskiego została uznana przez miesięcznik Studio za najlepszą płytę roku 1999. Artysta prowadzi kursy i seminaria muzyczne w Skandynawii, obu Amerykach i Japonii.

Swój autorski program pełen wirtuozerii i muzycznego humoru prezentował podczas wieczorów galowych organizowanych dla instytucji kulturalnych i społecznych, w ramach wystaw światowych EXPO w Hanowerze i Osace. Wykonuje też pełen mistycznych i religijnych znaczeń recital złożony z późnych kompozycji Liszta, zatytułowany „Katharsis”. Waldemar Malicki był prezesem-założycielem Towarzystwa im. I.J. Paderewskiego. Od roku 2000 jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego „Fun and Classic” w Nowym Sączu. Współautor z Jackiem Kęcikiem jedynej w swoim rodzaju Filharmonii Dowcipu , formacji muzycznej , z którą wielokrotnie wystąpił w TVP I i II. Laureat telewizyjnego „Wiktora” , „Telekamery” i wielu innych nagród TV.

komentuj

2014-09-30 / 21:55

Recital Olgi Bończyk

22.10.2014 Biblioteka Miejska

22.10.2014 (środa), godz. 17.00
sala audiowizualna Biblioteki Głównej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25)

Olga Bończyk – aktorka teatralna i filmowa, wokalistka. Szerszej publiczności znana głównie z roli Edyty Kuszyńskiej - anestezjolog w serialu TVP 2 „Na dobre i na złe”. Na stałe współpracuje z teatrami warszawskimi. Jest absolwentką Akademii Muzycznej we Wrocławiu i już od czasów studenckich zajmowała się śpiewaniem. Współpracowała przez wiele lat z zespołem „Spirituals Singers Band”, z którym zdobyła wiele prestiżowych nagród w Polsce, jak i za granicą. Jej występy bardzo często łączą umiejętności sceniczne z wokalnymi. Talentem wokalnym aktorka zachwyciła m.in. podczas programu „Jak oni śpiewają”, gdzie dała prawdziwy popis wokalnych umiejętności, zmagając się z wielkimi przebojami w różnych klimatach muzycznych. Wzięła udział w 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie SuperPremiery 2013 z utworem „Nie zatrzymuj się”. Piosenka pochodzi z wydanej w 2013 r. płyty „Piąta rano”. Utworów z tej płyty (i nie tylko) będzie można posłuchać podczas recitalu artystki w dąbrowskiej bibliotece. Wstęp wolny.

 

komentuj

2014-09-30 / 21:56

Spotkanie z Joanną Szczepkowską

28.10.2014 Biblioteka Miejska

SPOTKANIE AUTROSKIE Z JOANNĄ SZCZEPKOWSKĄ
28.10.2014 (wtorek), godz. 17.00
sala audiowizualna Biblioteki Głównej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25)

Joanna Szczepkowska– aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, pisarka i felietonistka, w 2010 r. prezes Związku Artystów Scen Polskich, wnuczka Jana Parandowskiego, córka Andrzeja Szczepkowskiego. Od 1975 r. gra w teatrach warszawskich. Zagrała m.in. szekspirowską Julię, Lady Macbeth , Tytanię, Kordelię, Katarzynę w „Poskromieniu złośnicy”, Antygonę, Rachelę w „Weselu” Wyspiańskiego, Spikę w „Onych” Witkacego. Za swoje kreacje w repertuarze klasycznym i współczesnym, dramatycznym i komediowym była wielokrotnie nagradzana. W 1989 roku, tuż po pierwszych wolnych wyborach, zasłynęła wypowiedzią na antenie telewizyjnej, gdzie udzielając wywiadu w Dzienniku Telewizyjnym zaskoczyła widzów, mówiąc: „Proszę państwa, 4-go czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm”. Joanna Szczepkowska jest autorką m.in. zbioru wierszy „Miasto do wynajęcia”, monodramu „Goła baba”, który zagrała w wielu miejscach na świecie, zbioru opowiadań „Fragmenty z życia lustra”. W 1999 r. rozpoczęła stałą współpracę z Wysokimi Obcasami. Felietony powstałe w trakcie tej współpracy zostały wydane w postaci samodzielnych zbiorów pt. „Drugie podwórko” i „Sześć minut przed czasem”. W 2014 r. ukazała się pierwsza część sagi rodzinnej J. Szczepkowskiej pt. „Kto ty jesteś”. Podczas spotkania będzie można nabyć książki z autografem autorki. Wstęp wolny.

komentuj

poprzednie 1 2 następne