2014-10-13 / 20:13

Koncert Janek Samołyk

Koncert Janek Samołyk

26.10.2014 Komitywa

26.10.2014 roku, godz. 20.00 Koncert Janek Samołyk, bilety 15 zł. w przedsprzedaży/ 20 zł w dniu koncertu

 

Janek Samołyk - Biografia
Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek. Tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Jego piosenki to unikalne połączenie wpadających w ucho melodii, alternatywnych gitar oraz brzmień kojarzonych z krainą łagodności (skrzypce, fortepian). Wokalista występuje od 2008 roku. Od tamtej chwili m.in. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, został finalistą Jarocina, nagrał trzy płyty długogrające, zagrał trasę koncertową w Chinach, a single "Codziennie", "Problem z wiernością", "Piosenka o pointach" oraz "Złe czasy" zagościły na Liście Przebojów Trójki.

Muzykę Janka najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców jak m.in. The Beatles, The Smiths, Blur, Marek Grechuta, Grzegorz Ciechowski czy Marek Jałowiecki. W szkole średniej gitarzysta współtworzył zespół Sztumbrrr... Następnie przez kilka lat grał muzykę z pogranicza indie popu oraz rocka w The Ossis, w którym zaczął również śpiewać. Z tym zespołem regularnie koncertował w Polsce (i nie tylko!). Aktualnie działalność koncertowa Samołyka to kameralne występy z gitarą akustyczną, na których towarzyszy mu skrzypaczka Patrycja Stefanowska oraz koncerty w szerszym składzie, który tworzą również: Piotr Wojniusz (bas) i Marcin Wojtowicz (perkusja).

Pierwszym wydawnictwem wrocławianina był minialbum "Don't think too much", któremu towarzyszył teledysk do tytułowego utworu. Piosenki Samołyka zachwyciły jurorów konkursu debiutów na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki alternatywnej w Polsce, czyli Off Festiwalu 2009.
Tam muzyk zebrał pochlebne recenzje od jury, w którego składzie zasiadali m.in. Artur Rojek (Myslovitz), Krzysztof Ostrowski (CKOD) i Macio Moretti. Zespół autora piosenek wystąpił na festiwalu pokonując aż 230 innych wykonawców, którzy chcieli znaleźć się na nim w roli debiutantów. Rok później Samołyk
i jego zespół zostali finalistami Konkursu Młodych Zespołów w Jarocinie, a także otrzymali nagrodę Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie za brawurowe wykonanie Białej Flagi. Utwór ten został wykonany również przed milionami telewidzów na KFPP Opole 2012 podczas koncertu poświęconemu 30-leciu Listy Przebojów Trójki.

Sukcesy doprowadziły do kontraktu płytowego z Polskim Radiem S.A. Jego owocem są płyty "Wrocław" (2010) i "Problem z wiernością" (2012) oraz najnowszy "Na prezent" (2014). CV wrocławskiego muzyka wyróżnia trasa po Chinach! Janek prezentował tam swoje utwory z grupą Iowa Super Soccer na trasie koncertowej, która objęła końcówkę 2011 roku i początek 2012. W czerwcu 2012 artysta został zaproszony do zagrania koncertu na wrocławskim rynku w ramach UEFA Euro2012, a także do koncertów, na których przypominana była postać Krzysztofa Klenczona.

 

26.10.2014 roku, godz. 20.00 Koncert Janek Samołyk, bilety 15 zł. w przedsprzedaży/ 20 zł w dniu koncertu
 29.11.2014 roku godz. 20.00 Koncert Wolna Grupa Bukowina bilety 30 zł w przedsprzedaży/ 35 zł w dniu koncertu
06.12.2014 roku godz. 20.00 Koncert Mikromusic bilety 30 zł w przedsprzedaży/ 35 zł w dniu koncertu

KLUB MUZYCZNY KOMITYWA PUB
DĄBROWA GÓRNICZA
UL. 3 MAJA 15
 

komentuj

2014-10-22 / 21:48

Spektakl "Obietnica poranka"

Spektakl

26.10.2014 PKZ

spektakl
OBIETNICA PORANKA

niedziela, 26 października 2014 / godz. 19.00
bilety 70zł, 60 zł
miejsce: sala teatralna PKZ

wystąpią: Anna Seniuk, Grzegorz Małecki
opis spektaklu
Scenariusz na podstawie książki Romaina Gary'ego Reżyseria: Maciej Wojtyszko Występuje: Anna Seniuk, Grzegorz Małecki Scenografia: Urszula Bartos „Obietnica poranka” Romaina Gary'ego to jedna z najbardziej wzruszających i pięknych książek poświęconych matce jakie kiedykolwiek zostały napisane. To subtelna opowieść o kobiecie wielkiego serca i niezwykłych przymiotów charakteru, chociaż niepozbawionej wad i śmiesznostek, zdecydowanej zrobić wszystko aby osiągnąć cel jaki sobie postawiła w życiu. Jej syn będzie kiedyś wielkim bohaterem, generałem, wspaniałym francuskim pisarzem i ambasadorem Francji. Dla niego ona była wszystkim co miał, jego największym skarbem, ale też i przekleństwem. Przez całe swoje życie będzie się starał sprostać jej marzeniom,zrealizować plany jakie przed nim nakreśliła, zdążyć przed jej śmiercią, aby zobaczyła, ze życie, które mu poświęciła nie poszło na marne...

Przedstawienie „Obietnica poranka” to przyjemność podwójna: jedna wynika ze śledzenia powikłanych losów bohaterów, druga z oglądania mistrzowskiej gry znakomitych i lubianych aktorów. Spektakl przygotowany został w związku z jubileuszem 45-lecia pracy artystycznej Anny Seniuk.

 

komentuj

2014-09-30 / 21:56

Spotkanie z Joanną Szczepkowską

28.10.2014 Biblioteka Miejska

SPOTKANIE AUTROSKIE Z JOANNĄ SZCZEPKOWSKĄ
28.10.2014 (wtorek), godz. 17.00
sala audiowizualna Biblioteki Głównej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25)

Joanna Szczepkowska– aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, pisarka i felietonistka, w 2010 r. prezes Związku Artystów Scen Polskich, wnuczka Jana Parandowskiego, córka Andrzeja Szczepkowskiego. Od 1975 r. gra w teatrach warszawskich. Zagrała m.in. szekspirowską Julię, Lady Macbeth , Tytanię, Kordelię, Katarzynę w „Poskromieniu złośnicy”, Antygonę, Rachelę w „Weselu” Wyspiańskiego, Spikę w „Onych” Witkacego. Za swoje kreacje w repertuarze klasycznym i współczesnym, dramatycznym i komediowym była wielokrotnie nagradzana. W 1989 roku, tuż po pierwszych wolnych wyborach, zasłynęła wypowiedzią na antenie telewizyjnej, gdzie udzielając wywiadu w Dzienniku Telewizyjnym zaskoczyła widzów, mówiąc: „Proszę państwa, 4-go czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm”. Joanna Szczepkowska jest autorką m.in. zbioru wierszy „Miasto do wynajęcia”, monodramu „Goła baba”, który zagrała w wielu miejscach na świecie, zbioru opowiadań „Fragmenty z życia lustra”. W 1999 r. rozpoczęła stałą współpracę z Wysokimi Obcasami. Felietony powstałe w trakcie tej współpracy zostały wydane w postaci samodzielnych zbiorów pt. „Drugie podwórko” i „Sześć minut przed czasem”. W 2014 r. ukazała się pierwsza część sagi rodzinnej J. Szczepkowskiej pt. „Kto ty jesteś”. Podczas spotkania będzie można nabyć książki z autografem autorki. Wstęp wolny.

komentuj

2014-09-30 / 21:58

Spotkanie autorskie z Jarosławem Kretem

04.11.2014 Biblioteka Miejska

 SPOTKANIE AUTORSKIE Z JAROSŁAWEM KRETEM

4.11.2014 (wtorek), godz. 17.00
sala audiowizualna Biblioteki Głównej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25)

Jarosław Kret - znany dziennikarz, prezenter, fotoreporter i podróżnik. Jarosław Kret jest autorem książek (Kret na Pogodę, Atlas pogody, Moje Indie, Mój Madagaskar), albumów fotograficznych (Ziemia Święta, Moja Ziemia Święta, Madagaskar) oraz licznych publikacji prasowych na tematy popularyzujące wiedzę o świecie. Pracował jako dziennikarz i reporter, był też prezenterem Teleexpressu. Jest autorem filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych (m.in.: Klub Podróżników, Kino Klubu Podróżników, Planeta według Kreta, Podróże z barometrem). Od września 2011 r. prowadzi na antenie TVP Info cykliczny program pt. Polska według Kreta, w którym odwiedza znane i lubiane miejscowości, a także jest przewodnikiem po zapomnianych zabytkach i miejscach pełnych tajemnic. Jarosław Kret prowadzi ponadto prognozę pogody w TVP. W styczniu 2012 r. otrzymał Telekamerę w kategorii Prezenter Pogody. Uczestnicy spotkania w dąbrowskiej bibliotece będą mieli okazję nie tylko posłuchać opowieści o egzotycznych podróżach gościa, ale także zakupić książki z autografem autora. Wstęp wolny.

komentuj

2014-09-30 / 21:59

Spotkanie z Edytą Jungowską

11.11.2014 Biblioteka Miejska

SPOTKANIE AUTORSKIE Z EDYTĄ JUNGOWSKĄ
prowadzenie – Agnieszka Strzemińska (Radio Katowice)

12.11.2014 (środa), godz. 17.00

sala audiowizualna Biblioteki Głównej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25)

Edyta Jungowska - popularna aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, pełna energii i nieposkromionego temperamentu. Znana szerokiej publiczności jako energiczna siostra Bożenka z „Na dobre i na złe” czy puszysta dietetyczka Laura Zabawska w serialu „2XL”. Od początku kariery zajmuje się twórczością dziecięcą. Przez lata występowała w programie dla dzieci „Ala i As”, nagrała wiele piosenek i bajek dla dzieci. Najmłodsi uwielbiają ją między innymi za brawurową Brawurkę – jedną z trzech Atomówek, Jej głosem mówią także bohaterowie innych filmów animowanych, m.in.: „Toy Story”, „Kacper”, „Smerfy”, „Rodzina Adamsów”. W 2010 r. Edyta Jungowska założyła Wydawnictwo Jung-Off-Ska. Aktorka zafascynowana twórczością Astrid Lindgren postanowiła wydać najważniejsze dzieła szwedzkiej pisarki w formie książek do słuchania. I tak powstały serie audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce, Emila ze Smalandii. Ambicją aktorki jest wydanie kolejnych książek Astrid Lindgren w formie audiobooków. Podczas spotkania będzie można nabyć książki do słuchania wydawnictwa Jung-Off-Ska, a także zdobyć autograf aktorki. Wstęp wolny.

komentuj

2014-09-30 / 21:59

Spektakl dla dzieci

20.11.2014 Biblioteka Miejska

„MORSKIE OPOWIEŚCI KAPITANA GULIWERA” – spektakl dla dzieci

20.11.2014, godz. 17.00
sala audiowizualna Biblioteki Głównej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25)

Dąbrowska biblioteka zaprasza na spektakl „Morskie opowieści Kapitana Guliwera” w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie z Katowic. Spektakl opowiada o podróży Kapitana Guliwera, który wyrusza na czele swej niezbyt rozgarniętej załogi, aby sprzedać bezcenny ładunek - marchewki. Podczas rejsu spotyka ich wiele przedziwnych przygód, zarówno na lądzie, jak i na pokładzie statku... W spektaklu zastosowano różne formy teatralne: żywy plan, pacynki czy maski. Poszczególne przygody łączą w całość żeglarskie piosenki i układy choreograficzne. Kolorowa scenografia, dynamiczna gra młodych aktorów i wartka akcja powodują, że dzieci (zwłaszcza te w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym) bawią się znakomicie, a powód do śmiechu znajdą nieraz także dorośli. Czas trwania: ok. 50 min.

Reżyseria: Michał Tramer

Scenografia: Bartosz Socha, Michał Tramer

Choreografia: Marcin Włosiński

Konsultacja muzyczna: Agata Szymała

Występują: Maciej Nogieć, Bartosz Socha, Szymon Strużek, Michał Tramer

komentuj

2014-10-13 / 20:15

Koncert Wolna Grupa Bukowina

Koncert Wolna Grupa Bukowina

29.11.2014 Komitywa

Wolna Grupa Bukowina- polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie. Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym.
Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:

Grażyna Kulawik - śpiew,
Wojciech Jarociński - śpiew, gitara
Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara
Wojciech Maziakowski - gitara basowa
Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne

KLUB MUZYCZNY KOMITYWA PUB
DĄBROWA GÓRNICZA
UL. 3 MAJA 15

komentuj

2014-09-30 / 21:57

WYSTAWA „MANGGHA”

30.11.2014 Biblioteka Miejska

3-30.11.2014
Galeria Klubowa i hol Biblioteki Głównej w Dąbrowie Górniczej (ul. T. Kościuszki 25)

Dąbrowska biblioteka zaprasza na wystawę „Manggha” udostępnioną przez Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej w Krakowie. Wystawa prezentować będzie m.in. furoshiki (japońskie chusty służące do tradycyjnego pakowania prezentów i przenoszenia przedmiotów), utensylia do japońskiej ceremonii herbacianej oraz akcesoria kobiece: wachlarze itp. Częścią ekspozycji będzie ponadto grafika cyfrowa Kuby Woynarowskiego poświęcona jednemu z najsłynniejszych polskich kolekcjonerów sztuki japońskiej – Feliksowi „Manggha” Jasieńskiemu. Zbiór 40 wielkoformatowych ilustracji wzbogacony jest o fragmenty pisanych ostrym piórem tekstów głównego bohatera. Na wystawie będzie można zobaczyć także fotografie Ze'eva Aleksandrowicza. Ekspozycja „Nasz człowiek w Japonii” to zdjęcia dokumentujące podróż Aleksandrowicza do Japonii w 1934 r. Jest to interesujący zapis zderzenia Zachodu ze Wschodem, spotkania odmiennych kultur i innych ludzi. Ów zapis nieistniejącego już dzisiaj świata to o wiele więcej, niż tylko bardzo dobre zdjęcia europejskiego turysty, który odbył podróż po Japonii. Dopełnieniem wystawy są plakaty z działalności Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie.

Wernisaż wystawy odbędzie się 3 listopada 2014 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny.

komentuj

2014-10-13 / 20:15

Koncert Mikromusic

Koncert Mikromusic

06.12.2014 Komitywa

06.12.2014 roku godz. 20.00 Koncert Mikromusic bilety 30 zł w przedsprzedaży/ 35 zł w dniu koncertu

KLUB MUZYCZNY KOMITYWA PUB
DĄBROWA GÓRNICZA
UL. 3 MAJA 15

komentuj