My default image

Dąbrowa Górnicza

Zginął motocyklista

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Zginął motocyklista


Do tragicznego w skutkach wypadku z udziałem motocyklisty, doszło w niedzielę w rejonie zjazdu z DK 94 na ekspresową S1 w Dąbrowie Górniczej. Kierujący motocyklem yamaha 44-letni mieszkaniec Będzina stracił panowanie na jednośladem, a następnie w wyniku wywrotki pojazdu uderzył w bariery energochłonne. Motocyklista w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

Zginął motocyklista
Do wypadku doszło około godz. 10.00 na Drodze Krajowej nr 94 w rejonie zjazdu na Drogę Ekspresową S1 w Dąbrowie Górniczej. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów jadący w grupie motocyklistów 44-letni mieszkaniec Będzina kierujący yamahą stracił panowanie nad jednośladem, a następnie po przewrotce motocykla koziołkował i uderzył w bariery energochłonne w rejonie węzła drogowego. Pomimo podjętej reanimacji zaangażowania w akcji służb ratowniczych, w tym z przybyłego na miejsce zdarzenia śmigłowca, motocyklisty nie udało się uratować. Poważne utrudnienia w ruchu na DK 94 w kierunku na Katowice zakończyły się po godz. 14.00.
 
Trwa kampania związana z bezpieczeństwem motocyklistów „Nie bądź następny...”. Towarzyszy jej przejmujący spot filmowy o tragicznej historii młodego miłośnika jednośladów, który apeluje o ostrożność do innych motocyklistów. Program powstał z inicjatywy Śląskiej Policji przy wsparciu katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach.

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej