My default image

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy


Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Bez względu na pogodę, warto wolny czas spędzić aktywnie. Do aktywności zachęcamy nie tylko najmłodszych, ale również seniorów. Tych ostatnich zachęcamy do tańczenia zumby. Młodych i starszych zapraszamy do obejrzenia wystawy o pszczołach. A w niedzielę po raz kolejny będzie można posłuchać znakomitej muzyki w wykonaniu Sojka Band.

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

PIĄTEK 14.07. 

 
Park Hallera godz. 17.00. 
Zumba 
Zajęcia nie tylko dla seniorów, podczas których w rytmie muzyki będzie okazja, by porzeźbić swoje… ciało. Zajęcia przygotowano przede wszystkim w wieku 50 +. 
 
Miejska Biblioteka Publiczna ul. Kościuszki 25  
Pszczoły - wystawa 
W Galerii Klubowej Biblioteki Głównej do końca lipca można podziwiać "Pszczoły", czyli fantastyczny świat pszczół wg Piotra Sochy w formie wielkoformatowej wystawy. Pełne detali, misternie zakomponowane ilustracje dopełnione solidną dawką wiedzy o pszczołach przeniesione zostały na wielkie płócienne plansze. Jak skonstruowany jest ul? Z których roślin pszczoły najchętniej zbierają pyłek? Jak wygląda strój pszczelarza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znaleźć można w książce „Pszczoły” autorstwa Piotra Sochy i Wojciecha Grajkowskiego. Album składający się z ponad 30 kolorowych, kunsztownie zilustrowanych plansz zaprasza czytelników do świata pszczół: ukazuje ich budowę anatomiczną, hierarchię panującą w roju, proces wytwarzania miodu i wiele innych ciekawych informacji. 
 
SOBOTA 
 
Fabryka Pełna Życia godz. 21.30. 
Letnie Kino Plenerowe 
 
Argentyna, początek lat 80. Za obrazem tradycyjnej rodziny z dzielnicy San Isidro, kryje się złowieszczy klan aranżujący porwania oraz dokonujący morderstw. Na czele klanu stoi ojciec Arquímedes, wyglądający czasem jak niegroźny dziadek z sąsiedztwa, a czasem jak wcielony diabeł o zimnym spojrzeniu, Alejandro, jego najstarszy syn, gwiazda słynnej drużyny rugby CASI, umiejętnie wskazuje mu potencjalne ofiary. Jego sława sprawia, że jest on poza podejrzeniami. Pozostali członkowie rodziny, w mniejszym lub większym stopniu, są zaangażowani w porwania, i mają swój udział w zyskach z okupu od rodzin ofiar. 
 
NIEDZIELA 
Park Zielona godz. 18.00. 
Sojka Band – Latino na trawie 
 
Kolejny koncert w wykonaniu dąbrowskiego bandu. Skoro mamy lato, to nie może zabraknąć gorących rytmów. Każdy koncert Sojka Band, rozgrzewa publiczność bez względu na pogodę. 

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej