My default image

Dąbrowa Górnicza

Mężczyzna siedział 16 godzin na słupie

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Mężczyzna siedział 16 godzin na słupie


Ponad 16 godzin trwała interwencja służb ratowniczych wobec mężczyzny, który w środę około godz. 14.00 wszedł na słup wysokiego napięcia w Dąbrowie Górniczej. Dzięki profesjonalizmowi policyjnych negocjacji dąbrowianina udało się sprowadzić na dół i przekazać pod opiekę lekarzy.

Mężczyzna siedział 16 godzin na słupie

nterwencja służb ratowniczych rozpoczęła się wczoraj około godz. 14.00. Dyżurny dąbrowskiego garnizonu policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie przebywającym na słupie linii przemysłowej wysokiego napięcia w rejonie garaży przy ul. Aleja Zagłębia Dąbrowskiego. Natychmiast na miejsce skierowano służby ratownicze, a równolegle podjęto działania zmierzające do odłączenia napięcia linii napowietrznej w tym rejonie.

Oprócz straży pożarnej, ratownictwa medycznego do akcji włączyli się policjanci zajmujący się tego typu interwencjami. Początkowo za pośrednictwem megafonu, a później z kosza strażackiej drabiny, funkcjonariusze przekonywali dąbrowianina, aby bezpiecznie - z nimi, bądź sam - zszedł na dół. Dopiero po ponad 16. godzinach intensywnych rozmów około godz. 4.30 funkcjonariuszom udało przekonać się 53-latka, aby bezpiecznie zszedł do nich z wysokości niemal 18 metrów. Po tym desperat niezwłocznie trafił pod opiekę służb medycznych.

Komentarze (1)


033,

Pierwsza na miejscu była Straż Miejska. Interwencja rozpoczęła się o 13.10


Pozostałe

Zobacz więcej