My default image

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy


Dwa interesujące koncerty odbędą się w najbliższy weekend. Jazz w znakomitym wydaniu, to muzyka w sam raz na piątkowy wieczór. Jakub Mizeracki, utalentowany i nagradzany muzyk, zagra koncert w dąbrowskim klubie. Z kolei w niedzielnie popołudnie w Parku Zielona dzięki Bag Big Bandowi będzie okazja, by posłuchać największych jazzowych szlagierów. W sobotni wieczór zapraszamy do kina w plenerze.

Dąbrowa na weekend - co, gdzie, kiedy
PIĄTEK 
 
Dom Kultury Ząbkowice godz. 10.00. 
Pocztówki z wakacji 
 
Kiedyś obowiązkowo wysyłało się pocztówki z wakacji. Teraz pisze się smsy lub po prostu dzwoni z pozdrowieniami z nad morza lub górskich szlaków. A szkoda. Widokówki mają swój urok i można do nich zawsze wrócić. Dzieci, które w piątkowe przedpołudnie spędzą czas w ząbkowickim DK, będą mogły własnoręcznie wykonać widokówkę, która może stać się wyjątkowym prezentem dla bliskiej osoby. 
 
Świetlica Środowiskowa w Ujejscu godz. 10.00. 
Zostań gwiazdą 
 
Zostanie sławnym to teraz obowiązkowe marzenie każdego młodego człowieka. Pierwszy krok do kariery może zostać postawiony podczas wakacyjnych zajęć. Dzieci będą miały szansę zaprezentować swoje zdolności, doskonale się przy tym bawiąc. 
 
SOBOTA 
 
Restauracja Fitzner godz. 19.30. 
Jakub Mizeracki Trio 
 
Zapraszamy na interesujący koncert jazzowy. Będzie okazja, by posłuchać Jakuba Mizerackiego, studenta Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk swoje umiejętności rozwijał pod okiem takich pedagogów jak Karol Ferfecki, David Doružka, Artur Lesicki, Marek Napiórkowski czy Rafał Sarnecki. Artysta został wyróżniony nagrodą indywidualną na XIV Międzynarodowym Konkursie Krokus Jazz Festiwal w Jeleniej Górze. Poza tym został laureatem II miejsca w kategorii indywidualnej Grupa Azoty Tarnów Jazz Contest oraz Konkursu na Indywidualność Jazzową 52. Festiwalu Jazz nad Odrą. 
 
Fabryka Pełna Życia godz. 21.30. 
Kino Plenerowe – „Julieta” 
 
„Julieta” Pedro Almodovara to wielki powrót hiszpańskiego mistrza. W swoim filmie reżyser wraca do rzeczywistości, w której czuje się najlepiej - świata kobiet i ich namiętności. "Julieta" to trzymająca w napięciu historia matki poszukującej córki, która wiele lat temu zniknęła bez śladu. Opowieść o skrajnych uczuciach, jakie odczuwamy wobec najbliższych i tajemnicach, które przed nimi skrywamy. 
 
NIEDZIELA 
 
Park Zielona godz. 18.00.-19.00. 
Back to Big Band – koncert 
 
Na plenerowej scenie usłyszymy wielkie hity muzyki jazzowej, ale także popularnej i filmowej. Back to Big Band to energiczna orkiestra jazzowa, złożona z utalentowanych muzyków młodego pokolenia, których łączy przyjaźń i pasja do wspólnego grania. Zespół działa nieprzerwanie od 2010 roku (wcześniej jako RoyalBand i Big Będzin Band) pod kierownictwem Romana Hyli, młodego, aczkolwiek już cenionego kompozytora i aranżera. Formacja, początkowo złożona z absolwentów PSM im. F. Chopina w Będzinie, w krótkim czasie powiększyła się o artystów z całego regionu, w tym studentów i absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach. Zespół współpracuje m.in. z Henrykiem Kuźniakiem, twórcą ścieżki dźwiękowej do takich filmów jak VaBank i Seksmisja oraz Krzesimirem Dębskim, kompozytorem i dyrygentem. W swoim repertuarze big band ma wiele autorskich utworów oraz oryginalnie zaaranżowanych coverów, które prezentuje na wielu krajowych scenach, porywając publiczność swoją pasją i energią. UWAGA! W przypadku niesprzyjającej pogody koncert zostanie przeniesiony do Sali Teatralnej PKZ, gdzie przed wejściem będzie można odebrać darmową wejściówkę na dany koncert. Wejściówki będą również dostępne na stronie i w Kasie PKZ. 

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej