My default image

Dąbrowa Górnicza

Kradzież prądu na Kasprzaka

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Kradzież prądu na Kasprzaka


Dąbrowscy policjanci ujawnili na gorącym uczynku kobietę podejrzaną o kradzież energii elektrycznej. Dąbrowianka w swoim mieszkaniu przy ul. Kasprzaka nielegalnie podłączyła przewody do sieci energetycznej z pominięciem urządzenia licznikowego. Trwa szacowanie strat.

Kradzież prądu na Kasprzaka

W sobotę policjanci z wydziału kryminalnego w jednym z budynków przy ul. Kasprzaka w Dąbrowie Górniczej ujawnili proceder nielegalnego poboru energii elektrycznej. Właścicielka lokum miała nielegalnie podpięte przewody, które doprowadzały prąd do jej mieszkania. Kobieta korzystała z energii elektrycznej z pominięciem układu pomiarowego. Przypominamy, że za taki czyn Kodeks Karny przewiduję karę pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Policja ostrzega, że nielegalne i samodzielne przeróbki instalacji elektrycznej mogą doprowadzić do porażenia prądem. Nielegalny pobór energii elektrycznej często jest przyczyną pożaru, a w połączeniu z instalacją gazową może doprowadzić do wybuchu gazu. Grozi to dużymi zniszczeniami, a nawet śmiercią osób.
 
mat. prasowe policji

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej