My default image

Dąbrowa Górnicza

Mega mózg czy petarda ?

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Mega mózg czy petarda ?


W XXI wieku organizacje walczą o najlepszych ludzi. O ludzi z potencjałem, twórczych, energicznych, nie bojących się dynamicznych zmian, odpornych na stres. Wylęgarnią takich ludzi jest Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej, która kształci pokolenia kolejnych wybitnych. Okazją do doceniania zaangażowanych kadr Uczelni było Święto Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej, podczas którego nagrodzono grupę 105 studentów i pracowników Uczelni.

 Mega mózg czy petarda ?

Kosmiczni pracownicy Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Wręczono m.in. wyróżnienia Rektora za prace habilitacyjne, za studencką działalność naukowo-badawczą, działalność organizacyjną, wybitne osiągnięcia sportowe, działania na rzecz rozwoju międzynarodowego wymiaru edukacji, działalność artystyczną czy wysoką jakość prowadzonych zajęć dydaktycznych. Hitem jednak okazał się wcześniej zorganizowany plebiscyt wśród pracowników WSB, w ramach którego pracownicy oddawali głosy na swoich kolegów i koleżanki w czterech kategoriach:
 
„Mega mózg” – osoba, której wiedza i kompetencje robią wrażenie, jest przygotowana, chętnie z nią się konsultujesz, bo wiesz, że zna się na temacie jak mało kto. Masz do niej zaufanie i zastanawiasz się „jak ona to ogarnia”…ale ogarnia. 
 
„Pomocna dłoń” - to osoba, która chętnie pomaga, podzieli się pomysłem, wspiera i angażuje się w pomoc zarówno w ramach swojego zespołu jak i innych działów. 
 
„Petarda” tzn. człowiek-energia, 100 pomysłów na minutę, zaangażowany, nastawiony na działanie, lubi, żeby się działo, człowiek lokomotywa. 
 
„Fun-atyk”- to osoba z dużym poczuciem humoru, dystansem do siebie i do świata, rozbawi, pożartuje, nie traktuje świata tak „strasznie” na serio. 
 
Podczas Święta Uczelni wręczono też po raz pierwszy wyróżnienia „Edukator studencki” dla najlepszych wykładowców. Wybrani pracownicy naukowo-dydaktyczni wskazani zostali przez studentów oraz absolwentów w ankiecie internetowej, w której oddano ponad 1000 głosów. Oceniano m.in. w kategorii 
 
wykładowca „Autorytet” (osoba, która posiada wieloletnie doświadczenie w obszarze naukowym oraz w sposób ekspercki przekazuje wiedzę podczas prowadzonych zajęć dydaktycznych. W sposób rzeczowy i oparty o bogate doświadczenie naukowe oraz dydaktycznie sprawia, że przekazywana wiedza jest prezentowana w sposób przystępny i łatwy do zapamiętania. Motywuje do rozwoju osobistego i naukowego);
 
wykładowca „Praktycznie najlepszy” (łączy wysokiej klasy wiedzę teoretyczną z doświadczeniem praktycznym. Animuje działania zmierzające do współpracy pomiędzy światem nauki i biznesu angażując w ten proces studentów oraz innych pracowników naukowo-dydaktycznych); 
 
„Przyjaciel Studenta” (swoimi działaniami sprawia, że studia w WSB są miejscem, gdzie nauka przeplata się z budowaniem relacji oraz  wartości. Poprzez swoje działania sprawia, że studia stają się bardziej przyjazne oraz dostosowane do potrzeb studentów.
Galę uświetnił koncert orkiestry salonowej "Grande Passione", w ramach którego Jolanta Kremer (sopran) oraz Oskar Jasiński (tenor) zaprezentowali znane i lubiane utwory muzyki klasycznej, filmowej, a także niezapomniane melodie gorącej Italii.
 
mat. prasowe
 

Komentarze


Pozostałe

Zobacz więcej