My default image

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowa na weekend

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dąbrowa na weekend


W sobotę i niedzielę nadejść ma długo oczekiwana poprawa pogody. Wykorzystując jesienne promienie słońca, warto wybrać się na jedną z weekendowych atrakcji organizowanych w Dąbrowie Górniczej. Na mieszkańców miasta czekają głównie sportowe emocje, ale nie zabraknie też powiewu kultury na wysokim poziomie.

Dąbrowa na weekend

Sobotę i niedzielę spędzimy pod znakiem sportów nietuzinkowych i ekstremalnych. Zaczniemy jednak spokojnie. Już o 10:00 w sobotę z parkingu MZBM przy ulicy Tysiąclecia 10, wyruszy wycieczka rowerowa do Rezerwatu Przyrody Dolina Żabnika koło Ciężkowic. Organizowana przez Stowarzyszenie Rowerowa Dąbrowa wycieczka to ostatnia w tym roku okazja na wyprawę rowerową, następna dopiero w maju przyszłego roku.

W sobotę także Polskie Towarzystwo Kulturalne – Młodzieżowy Ośrodek "Flota Młodych - Port Dąbrowa Górnicza" zaprasza na Otwarty Turniej Speed Stacks. Ta nowatorska w naszym kraju dyscyplina to szybkie układanie stosów ze specjalnych kubków na czas, według ustalonych kombinacji rodem z USA. To niesamowita okazja, aby sprawdzić się w nietuzinkowych zawodach. Impreza odbędzie się w Szkole Podstawowej Nr 3 przy ul. Mireckiego 1, o godzinie 10:00.

Niedzielę rozpoczynamy w Parku Hallera, gdzie odbędą się ogólnopolskie otwarte zawody modeli latających na uwięzi – VII Memoriał im. Jana Jóźwiaka. Impreza to gratka dla miłośników lotnictwa, a także możliwość do obserwowania nietypowych zawodów.

Również w niedzielę, na terenach przyległych do Urzędu Miejskiego, z częściowym wykorzystaniem ulicy Granicznej, odbędą się ekstremalne zawody. 4 Kryterium Dąbrowy Górniczej to impreza o charakterze Rally Sprint. Czeka nas wiele emocji, a ryk silników będzie zagłuszał wszystko i wszystkich. Zapraszamy od godziny 11:00.

Weekend to najlepszy moment by odwiedzić dąbrowskie galerie. W Klubie Osiedlowym Helikon można obejrzeć wystawę Małgorzaty Grażyny Korpikiewicz „Dąbrowianka….. w Londynie”. Na wystawie autorka zaprezentuje kilkadziesiąt fotografii, które powstały w ciągu ostatnich trzech lat podczas kolejnych jej pobytów w Londynie. Natomiast w Galerii Klubowej dąbrowskiej Biblioteki Głównej można oglądać wystawę malarstwa Henryki Janiny Orzeł.

W niedzielę o godz. 18:00 w Hali Centrum, zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza rozpoczną swe zmagania w I lidze koszykówki mężczyzn. Ich rywalem w meczu otwarcia będzie drużyna Intermarche BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski. W naszym konkursie organizowanych w dziale "Bilety do Hali Centrum" możecie wygrać jedno z 5 podwójnych zaproszeń na ten mecz.

(źródło: mat.prasowe UM DG)

 

Komentarze


Pozostałe

Dąbrowa na weekend - Dębowy Maj Festiwal

Pierwszy majowy weekend w naszym mieście oznacza jedno: Dębowy Maj Festiwal! Święto ludzi aktywnych, bez względu na metrykę. Fabryka Pełna Życia, Park Zielona oraz Pogoria III, to trzy miejsca, w których niemal od rana do wieczora będzie mnóstwo atrakcji. The Color Run to biegowa impreza, niosąca ze sobą mnóstwo kolorowej energii, która otworzy tegoroczną edycję Festiwalu. Natomiast w centrum miasta również będzie barwnie i folkowo. To wszystko za sprawą dziewiątej edycji konkursu „Zagłębie i Sąsiedzi”.

Odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy i marihuany

Amfetaminę, z której można było sporządzić ponad 1150 działek dilerskich oraz susz konopi indyjskich, pozwalający na podzielenie go na ponad 200 porcji, posiadał w swoim mieszkaniu mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy. Do zatrzymania doszło w dzielnicy Ząbkowice, gdzie mundurowi znaleźli narkotyki przy zatrzymanym, a następnie znacznie więcej w jego mieszkaniu. Za posiadanie takiej ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz więcej