Dąbrowa Górnicza

Dąbrowskie liceum zmieni nazwę

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dąbrowskie liceum zmieni nazwę


Dąbrowskie V Liceum Ogólnokształcące im. Kanclerza Jana Zamoyskiego od nowego roku szkolnego zmieni swoją nazwę - do obecnej zostanie dodane określenie „z oddziałami dwujęzycznymi”. Zmiana ta podyktowana jest faktem funkcjonowania już od kilku lat klas dwujęzycznych z wykładowym językiem angielskim.

Dąbrowskie liceum zmieni nazwę

Warto wspomnieć że „Zamoyski”, jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna w Zagłębiu, zaprasza gimnazjalistów do oddziału dwujęzycznego, w którym nauczanie po angielsku obejmuje następujące przedmioty: wiedzę o społeczeństwie, geografię, chemię, biologię, godzinę wychowawczą, a także elementy literatury i kultury krajów anglojęzycznych.

Liceum dodatkowo proponuje zajęcia laboratoryjne z języka angielskiego, bezpłatne zajęcia z native speaker’em, wymiany międzynarodowe, zagraniczne wycieczki i udział w projektach Enter Your Future oraz Youth for Understanding z udziałem studentów z różnych stron świata. Poza tym uczniowie mogą uczestniczyć w partnerstwie szkół oraz programie Comenius z młodzieżą z Niemiec, Belgii, Francji, Włoch, Anglii oraz Rumunii. Istnieje możliwość przygotowania się do uzyskania międzynarodowych certyfikatów FCE/CAE przy współpracy z British Council.

Warunkiem nauki w klasie dwujęzycznej jest pozytywne zaliczenie dwuetapowego testu sprawdzającego predyspozycje językowe kandydata oraz poziom znajomości języka angielskiego.

Komentarze


Pozostałe

Najpierw złamał jej serce, by później wraz z żoną pobić

Najpewniej to nieodwzajemnione uczucie stało się przyczyną niedzielnego pobicia 56-letniej dąbrowianki. Kobieta śledząc byłego partnera i jego żonę dotarła za nimi do centrum Czeladzi. 53-latek i jego 52-letnia małżonka poirytowani obecnością byłej znajomej mężczyzny zaatakowali ją. Oprawcy wyciągnęli swoją ofiarę z samochodu i dotkliwe pobili. Dodatkowo w trakcie zdarzenia zdewastowali także auto, którym przyjechała 56-latka.

Zobacz więcej