My default image

Dąbrowa Górnicza

Dąbrowskie liceum zmieni nazwę

 Powrót do głównej
 Powrót do głównej

Dąbrowskie liceum zmieni nazwę


Dąbrowskie V Liceum Ogólnokształcące im. Kanclerza Jana Zamoyskiego od nowego roku szkolnego zmieni swoją nazwę - do obecnej zostanie dodane określenie „z oddziałami dwujęzycznymi”. Zmiana ta podyktowana jest faktem funkcjonowania już od kilku lat klas dwujęzycznych z wykładowym językiem angielskim.

Dąbrowskie liceum zmieni nazwę

Warto wspomnieć że „Zamoyski”, jako jedyna szkoła ponadgimnazjalna w Zagłębiu, zaprasza gimnazjalistów do oddziału dwujęzycznego, w którym nauczanie po angielsku obejmuje następujące przedmioty: wiedzę o społeczeństwie, geografię, chemię, biologię, godzinę wychowawczą, a także elementy literatury i kultury krajów anglojęzycznych.

Liceum dodatkowo proponuje zajęcia laboratoryjne z języka angielskiego, bezpłatne zajęcia z native speaker’em, wymiany międzynarodowe, zagraniczne wycieczki i udział w projektach Enter Your Future oraz Youth for Understanding z udziałem studentów z różnych stron świata. Poza tym uczniowie mogą uczestniczyć w partnerstwie szkół oraz programie Comenius z młodzieżą z Niemiec, Belgii, Francji, Włoch, Anglii oraz Rumunii. Istnieje możliwość przygotowania się do uzyskania międzynarodowych certyfikatów FCE/CAE przy współpracy z British Council.

Warunkiem nauki w klasie dwujęzycznej jest pozytywne zaliczenie dwuetapowego testu sprawdzającego predyspozycje językowe kandydata oraz poziom znajomości języka angielskiego.

Komentarze


Pozostałe

Dąbrowa na weekend - Dębowy Maj Festiwal

Pierwszy majowy weekend w naszym mieście oznacza jedno: Dębowy Maj Festiwal! Święto ludzi aktywnych, bez względu na metrykę. Fabryka Pełna Życia, Park Zielona oraz Pogoria III, to trzy miejsca, w których niemal od rana do wieczora będzie mnóstwo atrakcji. The Color Run to biegowa impreza, niosąca ze sobą mnóstwo kolorowej energii, która otworzy tegoroczną edycję Festiwalu. Natomiast w centrum miasta również będzie barwnie i folkowo. To wszystko za sprawą dziewiątej edycji konkursu „Zagłębie i Sąsiedzi”.

Odpowie za posiadanie znacznej ilości amfetaminy i marihuany

Amfetaminę, z której można było sporządzić ponad 1150 działek dilerskich oraz susz konopi indyjskich, pozwalający na podzielenie go na ponad 200 porcji, posiadał w swoim mieszkaniu mężczyzna, zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego dąbrowskiej komendy. Do zatrzymania doszło w dzielnicy Ząbkowice, gdzie mundurowi znaleźli narkotyki przy zatrzymanym, a następnie znacznie więcej w jego mieszkaniu. Za posiadanie takiej ilości środków odurzających grozi mu do 10 lat więzienia.

Zobacz więcej